ЧорносливДорогі друзі!

В цьому розділі ми популяризуємо книги, яких, на превеликий жаль(на даний час), немає в нашій бібліотеці. Спитаєте чому? Дуже просто. Ми хочемо, щоб ви їх прочитали. Ці книги варті більшої уваги, ніж вільно лежати на книжкових полицях. Тому: якщо ви маєте можливість купити, позичити, придбати в дарунок, обміняти і т. д. – ми, з величезним задоволенням, представлятимемо вам новинки книжкового світу

Усе про (не)учіння. Як стати і залишитися дурним / Ясмінка Петрович, Ана Пешикан.— Х.: Видавництво «Ранок», 2010.— 64 с.: іл.
Вчитися чи не вчитися? Що таке навчання і чи потрібне воно? Як (не)вчитися вдома? Як (не)вчитися на уроці? Цих та багатьох інших цікавих питань торкається автор у своїй книзі. Текст написано дуже простою мовою, спеціально для тих, хто не дуже любить замислюватися, тому читати цікаво й легко. Призначено для широкого кола читачів.
Гейм, Франциска. Терміново потрібен друг. - Харків: Мікко-Сервіс, 2012. - 192 с.

Із книг цієї серії читач довідається про дивні пригоди сестер-близнючок, що народилися в сім’ї звичайної жінки та справжнього ВАМПІРА! З якими труднощами зіткнулися напівкровки серед людей, як їм вдалося знайти друзів, та багато про що інше (веселе і страшне) з гумором та іронією розповідає автор цих незвичайних історій.

Диявольськигеніальноалкогольний пунш бажань / Міхаель Енде ; пер. Світлана Орлова — Харків: Віват, 2017. — 192 с.  Хто ж із нас не загадував бажання напередодні Нового року. От і злий чаклун Вельзевул Домовикус та його жадібна тітка Тиранія зварили Диявольськигеніальноалкогольний пунш, що може виконати будь-яке бажання! Чи встигнуть сміливі посланці Високої Ради тварин — ворон Якоб Кракель та кіт Мауріціо ді Мауро — запобігти великому лиху?


 


Вілсон, Джаклін. Дівчата закохані. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013
Дев’ять причин прочитати мою книгу:
1. Це про трьох дівчат-дев’ятикласниць.
2. Ви дізнаєтесь усі секрети про мене (я – Еллі).
3. І про мою подругу Надін.
4. І про ще одну мою подругу Маґду.
5. Перевірите, чи збігаються ваші та мої дев’ять героїв.
6. Пищатимете у найпікантніші моменти.
7. Будете багато сміятися (в основному з мене!)
8. Може, трохи й поплачете…
9. ДО ТОГО Ж, ви багато чого дізнаєтеся про ХЛОПЦІВ!Вілсон, Джаклін. Дівчата зважуються. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2014. - 
240 с.Ви познайомилися з ними ще у книзі «Дівчата закохані», пригадуєте? Вони не перестають мріяти, закохуватися, розчаровуватися й тусуватися. Любов, сльози, зрада і сварки, примирення та самоствердження — тут цього достатньо! Зараз Еллі не на жарт переймається власною фігурою, сідає на люту-прелюту дієту, і лише жахний приклад шкільної товаришки Зої, хворої на анорексію, рятує її від найгіршого. Надін тим часом намагається стати фотомоделлю, а красуня-Маґда хоче завоювати любов найкрутішого хлопця у спортцентрі… Що з цього всього вийде — знає лише Господь Бог і Джаклін Вілсон. 
Вілсон, Джаклін. Історія Трейсі Бікер. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2010. - 192 с.„Історія Трейсі Бікер” (The Story of Tracy Beaker), безумовно найвідоміша книга англійської авторки Джаклін Вілсон (нар. 1945 року), що принесла їй усесвітню популярність та численні літературні премії. Ця книга – оповідь десятирічної дівчинки із сиротинця про своє життя-буття, образи та прикрощі, вигадки і мрії. Трейсі Бікер – нестерпне дівчисько, що важко йде на контакт із вихователями, свариться з однолітками, шпиняє менших дітей і дістає старших. Але глибоко у душі в неї живе справжня дитяча мрія – вона хоче повернути маму... І коли врешті знаходиться людина, яка хоче мати її за дочку, Трейсі Бікер уперше в житті хоче ділитися цукерками, хай навіть із найлютішим ворогом. Вілсон, Джаклін. Вечірка з ночівлею. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013

Вечірки з ночівлею – найцікавіші! І у кожної буде своя.
Усі Геленині подруги входять до Абеткового клубу: Ані, Белла, Венді та Ґлорія вже влаштовували вечірки з ночівлею на свої дні народження. Гелена теж хотіла б усіх їх запросити, але їй не хочеться, щоб її друзі дізналися про її сестру…
Нова зворушлива повість від усесвітньо відомої дитячої письменниці піднімає нелегкі, але напрочуд важливі теми. Дружба, визнання однолітками, стосунки у родині – усе це тут є, але є іще щось дуже важливе. Головна героїня, яка має сестру з особливими потребами, не лише познайомить малих читачів із цією проблемою, а й пояснить, як ставитися до однолітків з фізичними та розумовими вадами.
Для молодшого та середнього шкільного віку.


Тімайєр, Томас. Хроніки шукачів світів. Місто заклиначів дощу. Л.: Ранок, 2012. - 448 с.
Це історія про людину на ім`я Карл Фрідріх Донхаузер , котрий називав себе сином великого натураліста Вільгельма фон Гумбольдта. Разом зі своїми вірними супутниками він не раз навідувався до найвіддаленійших і найменьш досліджених куточків Землі, стираючи одну за одною з карти "білі плями" Він відкривав невідомі світові народи й племена, зав`язував дружбу з неймовірними істотами, відшукував фантастичні скарби і звідав при цьому простотаки грандіозні пригоди.Оксана Сайко. «Кав’ярня на розі». – Л.: Видавництво Старого Лева, 2013. – 176 с.
Кав'ярня на розі – чудове місце для зустрічей з найнесподіванішими людьми. Лідці, котра готується до вступу на економічний і підпрацьовує там кельнеркою, пощастило познайомитися з колекціонером забутих книжок. І це змінило життя обох: хтось зумів повернути собі давно втрачений сенс існування, а хтось зрозумів, чому не варто втілювати чужих мрій.


Тераковська, Д. Мишка: повість. – К. : Грані-Т, 2013. – 360с., ілюстр.Життя родини Адама і Єви детально розплановане. Спершу кар’єра: посада в раді директорів престижної фірми, солідний рахунок у банку, власний будинок. А вже тоді можна подумати й про дитину, яка буде забезпечена геть усім, що тільки є найкращого.

Ось лише в них народжується «маленький монгол», чи то пак «мумі-тролик». Одне слово, народжується Мишка — дитина з найважчою формою синдрому Дауна. Вона має неймовірну потребу в любові — і неймовірну здатність пробуджувати любов…

Саме цій найглибшій, найлюдянішій любові й присвячена дуже непроста, вкрай болісна, але неймовірно життєствердна книжка польської письменниці Дороти Тераковської в перекладі українською Дзвінки Матіяш.

 
Романишин, Романа.  Зірки і макові зернята. – Львів: Видавництво Старого Лева , 2014. – 24с., ілюстр.Історія про маленьку дівчинку Дору, про один день із її звичного життя. Дора намагається полічити геть усе на світі, навіть незліченні речі - від листочків в парку і макових зернят до піщинок в усіх пустелях світу і зірок на небі.
Люлько, Анна.  Загублене цуценя. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 48 с.Софійка забула на лавці біля дитячого майданчика своє улюблене іграшкове цуценятко на ім’я Смішко. Дівчинка, звісно, дуже сумувала. А Смішко помандрував містом і встиг познайомитися з художником, пихатим котом Філіпом, хлопчиком Васильком, професором математики та іншими цікавими людьми. Та головне – він зумів повернутися до своєї маленької господині. Ольга Ворончихіна. «Три монети», щебпак та інші неприємності. — Львів: Піраміда, 2013

Казки, легенди й усілякі чудеса так і крутяться навколо нас. І яка різниця, скільки  років людині, якщо вона вміє помічати все те, що робить життя яскравішим та різнобарвнішим? Тому й книга написана, так би мовити, для підлітків − від 9 до 99 років.
Окрім головної героїні, всі персонажі повністю реальні − всі до єдиного.  І, якщо ви будете  уважними, – цілком можливо, що незабаром зустрінете когось з них у своєму житті.

Чарівна ферма пана Мак-Брума : повість / Сід Флейшман, пер. з англ. Микити Ярового, худ. Анна Сарвіра. – К. : Грані-Т, 2012. – 60 с., іл.


Пан Мак-Брум – великий оптиміст! Найбільший, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж – неабиякий «багатій», адже має дружину та одинадцятеро рудих дітлахів. Знаєте, як важко за кожним устежили, коли діти висипаються з автомобіля, мов горох із торбинки, і їх вишикувати й порахувати – неможливо, хіба що прив’язати мотузком одне до одного!
І кожного з дітлахів Мак-Брум учить, що в будь-якій ситуації неодмінно можна знайти щось хороше. Гуртом, усією родиною, не страшно шукати нове житло, не важко обробляти землю, не сумно рятуватися від шахрая-пройдисвіта і ніколи не скучно. Можна здолати і несправедливість, і вітрище, і нахабну сарану.
Книжка американського письменника Сіда Флейшмана, володаря Медалі Джона Ньюбері (першої у світі премії в галузі літератури для дітей), виходить у перекладі українською вперше.
А сам автор, предки якого були українцями, написав передмову спеціально для українських читачів.
Оксана Лущевська «Інший дім». — Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. — 120 с.Усе довкола вертілося так, як в дитинстві на каруселі. Вікна, будинки, дерева, лавка, кіоск… Буває, дуже хочеться зійти з каруселі… А вона, як на зло, не зупиняється. Навпаки, набирає швидкості – і раптом стає дуже страшно, що карусель ніколи не зупиниться. Шлунок зводить. Бігають мурашки. Волосся стає дибки. Та карусель усе крутиться й крутиться…
Туди-сюди.
Сюди-туди.Коли насправді починається кінець світу? Коли про це без кінця торочать у новинах, чи коли така рідна і тепла мама переїжджає до Америки і знаходить собі там інший дім? Арчі та Полька знають, як важко жити з батьком, якому до всього байдуже, як важко вперше закохатися і не мати з ким про це поговорити, як складно пізнавати себе, коли поряд немає щирого порадника... Проте одного разу вони розуміють, що світ, у якому є місце щирості та любові, може похитнутись, але ніколи не зникне.


Немає коментарів:

Дописати коментар