історія бібліотеки


КНИЖКОВИЙ   ДІМ    ВІДКРИТИЙ  ВСІМ!

            В житті кожної установи є дата, яка має одну унікальну властивість: віддаляючись у часі, вона не втрачає для наступних поколінь ні свого значення, ні своєї привабливої сили. Пустомитівській районній бібліотеці для дітей – 65!

             Історія Пустомитівської районної бібліотеки для дітей починається з 1947 року, коли в бібліотеці для дорослих відкрили дитячий відділ. Фонд дитячого відділу нараховував 100 примірників книг, які містилися на двох стелажах.
       Першим працівником дитячого відділу бібліотеки стала Галина Гуріна (1929 р. н.), яка прийшла працювати у бібліотеку прямо зі шкільної лави. Працюючи, продовжувала вчитися – спочатку у вечірній школі робітничої молоді, а потім – у культосвітньому технікумі.


Перший бібліотекар Галина Гуріна обслуговує читачів

         У листопаді 1949 року наказом відділу культури було відкрито районну бібліотеку для дітей. Районні доросла та дитяча бібліотеки займали спільне приміщення  на вул.. Т. Шевченка, 113. Дитячій бібліотеці належали дві кімнати. Першим завідувачем бібліотеки для дітей стала Зінаїда Попова. На той час у бібліотеці було троє працівників: Зінаїда Попова, Марія Степась та Галина Гуріна. Перший запис у інвентарній книзі – від 1 жовтня 1949 року. Поступово книжковий фонд укомплектовувався за рахунок місцевого бюджету, а згодом – і Львівського бібколектора.
           Не маючи постійної прописки, районна бібліотека для дітей часто змінювала свою адресу. За час існування бібліотеки, її переселяли шість разів. У 1964 році вона переїжджає у приміщення на вул.. Матросова,2, куди згодом перенесли Будинок піонерів. У 1990 році бібліотека переїхала в адмінбудинок райкому партії. В 1995 році їй виділили частину приміщення дитячого садочка «Віночок». У листопаді 1999 року бібліотека зайняла малу залу районного Народного дому, а через рік вимушено переселилася у приміщення районного відділу статистики. В березні 2005 року вона зайняла частину колишнього приміщення мерії, де діє й сьогодні.
Районна бібліотека для дітей завжди була однією з кращих в області. На її базі створили обласну школу з індивідуального керівництва читанням, яку очолювала Г. Гуріна. За плідну роботу бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи», а завідувача бібліотеки Г. Наконечну нагороджено значком «За відмінну роботу».

Завідуюча читальним залом Олександра Заяць , яка пропрацювала у бібліотеці більше 30 років

         Найкращі літа свого життя присвятили дитячій бібліотеці Г. Гуріна, О. Заяць, Л. Черкашина, Г. Наконечна. На їхніх очах виросло не одне покоління читачів, що і досі із вдячністю й теплотою згадують своїх наставників, які прищепили їм любов до книги.  Багато зусиль для того, щоб бібліотека й надалі мала добру славу однієї з кращих в області, доклали Я. Олинець, І. Пакуш, Г. Горбан- Зендулка, Т. Лойко, І. Білоус. Уже 33 роки (20 – у бібліотеці для дорослих, 13 – у дитячій) працює
Л. Кобилінська, Яка має великий авторитет як серед колег, так і серед читачів.

Ганна Наконечна, яка очолювала бібліотеку більше 30 років

         Їхню справу продовжує нове покоління фахівців: Г. Максимчук – заступник директора ЦБС по роботі з дітьми – завідувачка бібліотеки; Л. Кобилінська – бібліотекар читальної зали; Н. Думас – методист по роботі з дітьми; Л. Пацула – бібліотекар абонементу.

Колектив РДБ (зліва – направо) : Думас Наталя(методист), Кобилінська Любов ( бібліотекар читальної зали),    Максимчук Галина ( завідувачка бібліотеки), Пацула Людмила ( бібліотекар абонементу)

            З кожним роком це книжкове царство ставало все привабливішим для своїх користувачів і на сьогодні центральна бібліотека для дітей – це територія дитинства, спілкування, набуття і закріплення знань, отримання нової інформації.
           І дійсно сьогодні бібліотека – це не тільки картотеки й каталоги, стелажі з книгами, газетами й журналами. Це і місце зустрічі маленьких інтелектуалів, артистів, художників. Завітавши сюди і ставши читачем цієї бібліотеки, ви зможете задовольнити найрізноманітніші свої запити на книгу та  інформацію.
          А ще її працівники не звикли пасти задніх і завжди йдуть в ногу з часом. Книгозбірня успішно бере участь у різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсах, не раз ставала їх переможцем. Це : конкурс створених дітьми книжок «Тарасовими шляхами»,щорічний  Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач року», Всеукраїнський конкурс «Моя мала Батьківщина», Всеукраїнський конкурс «Хочу читати», Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє», обласний конкурс плакатів «Читаюча родина».
           Дитяча книгозбірня – це центр інформації, відпочинку і плідна праця колективу. Та найбільше нині пишається бібліотека  своїми користувачами. А їх нараховується 1 470. Бібліотечний фонд становить  13 176 примірників книг.
           Найрізноманітніші  тематичні заходи, конкурси, вікторини, літературні мандрівки і презентації книг та періодики, що їх організовує бібліотека для читачів усіх вікових груп, стають прикладом для
наслідування та творчого переосмислення бібліотекарями району.

                         
в читальному залі бібліотеки зустріч з письменником,      
літературознавцем, головним редактором журналу     "Однокласник" С. Іванюком
(Сергієм Оксеником)       

Кращі читачі бібліотеки вітають Марію Хоросницьку, яка завітала у Пустомитівську дитячу бібліотеку


                                                урок писанкарства в читальній залі бібліотеки

        Тут завжди людно. Декотрі книголюби, яких  колись привели до
 бібліотеки родичі чи перша вчителька, не поривають зв’язку із дитячою читальнею й у зрілому віці. Забігають, щоб дізнатися про нові видання чи просто погомоніти з бібліотекарями. Чимало й таких, що вже ведуть сюди за руку власного сина чи доньку. Це, напевно, найкраще свідчення того, що традиція, яку запровадили колись перші працівники дитячої бібліотеки, не переривається. А двері до країни Читалії завжди і для всіх гостинно відчинені, лише варто переступити поріг бібліотеки.



Немає коментарів:

Дописати коментар